Історія створення опалювального котла.

Сьогодні ми розглянемо процес еволюції від примітивних печей до сучасних котлів, зокрема і газових.

створення котла

Як відомо, першим і найдавнішим способом обігріву було звичайне вогнище. Так, так, як тільки первісні люди навчилися добувати вогонь, вони почали зігріватися теплом від вогнища. Точній інформації про те, коли ж древні люди перейшли до так би мовити впорядкованого методу обігріву свого житла, немає. Археологічні знахідки вказують нам на той факт, що системи обігріву житла з'явилися відносно у близькі до наших епох. Це були жаровні, які працювали на деревині і вугіллі.Якщо ми маємо великі знання зараз про використання того або іншого палива, то древнім людям доводилося пізнавати тільки досвідченим шляхом. Вугільні жаровні дуже довгий час залишалися актуальними при обігріві житла людей. Це підтверджують знахідки археологами залишків таких печей як в Європі, так і в Азії, а також в Японії і Китаї.

Але в останніх століттях до нашої ери порядку 2200 лет вже простежуються організовані системи обігріву будівель. Археологам вдалося знайти у В розкопуванних будівлях системи опалювання підпільними камерами за допомогою вогню. Вважається, що такі системи опалювання придумали римляни, але назву така система опалювання дістала грецьке "хюпокаустум".Назва означає "знизу зігрітий". Залишки цієї системи були знайдені археологами в місті Заальбурге (Німеччина), колишня римська колонія.Детально про цю систему написав Марк Витрувий Поллио у своєму творі "Про архітектуру". Нам залишається тільки захопитися архітекторами тієї епохи.

Вже в середні віка (1300 р.) вже зустрічаються вогнекам'яні печі з примітивним повітряним опалюванням. Ці печі нагадують нашу банну кам'янку булижника. Можна сказати, що вони стали прародителями сучасних цегляних калориферів.

Далі настає епоха централізованого опалювання. Не менш дивовижний факт полягає в тому, що спочатку системи централізованого опалювання створювалися для обігріву теплиць оранжерей. Централізовані системи украй повільно впроваджувалися для обігріву житлових будівель. Ніяк цегляна піч не хотіла поступатися місцем системам опалювання і довгий час утримувала лідируючу першість.

Багато віків опісля була винайдена водяна система опалювання, потім і повітряна. Перша повітряна система опалювання з припливом зовнішнього повітря була встановлена в клініці в місті Майнц (Німеччина) професором Молитор в 1792 році. Поверхнею такого нагріву служила фарфорова труба, яка була викладена всередині печі. По трубі проходило повітря, нагрівався і по каналах йшов в опалювані приміщення. А вже в 1821 році професор Майснера вже випустив книгу, де детально виклав способи розрахунку повітряних систем опалювання.

Парова система опалювання високого тиску була винайдена в 18 віці в Англії. А в 1830 р. Алюбан (Німеччина) на своєму машинобудівному заводі ввів в експлуатацію першу систему парового опалювання на вихлопному парі парової машини.

Еволюція не лише систем опалювання, але і здобич і використання природних копалин привело до появи газових і електричних систем опалювання. Зараз уми інженерів і вчених приковані до удосконалення наявних систем опалювання, а також розробкою систем опалювання на поновлюваних джерелах енергії.