Які бувають котли і якій вибрати?

Чим ближче до холодів, тим гостріше постає питання обігріву житла. Нині вибір дуже різноманітний. З одного боку, це просто чудово, що ми не обмежені тільки котлами однієї фірми, що простого у людини голова йде кругом.

як вибрати

Итак, яких типів бувають котли? А котли бувають газові, електричні і твердопаливні.

Твердопаливні котли нам усім відомі ще з радянських часів. Правда можливості сучасних твердопаливних котлів в рази перевершують старі буржуйки. Сучасні твердопаливні котли можуть працювати як на вугіллі і дровах, так і на відходах від пиломатеріалів, таких як стружка, тирса. Тут потрібно враховувати, що Вам доведеться регулярно робити закладку дрів. Для багатьох це не дуже зручні спосіб обігріву житла.

Електричні котли не вимагають стільки ж уваги, як твердопаливні. Але тут одно але. По-перше, ви повинні розуміти, що має бути проводка, розрахована на навантаження як котла, так і інших побутових електричних приладів. У старих будинках або квартирах проводка не призначена на навантаження котла, іноді і навантаження сучасної техніки не завжди витримує. Якщо у вашому районі часто трапляються перебої з електрикою, тоді радити електричні котли безглуздо.

Газові котли. Як правило, це оптимальний варіант за наявності газу. По-перше, ви не прив'язані до нього, по-друге 2-х контурний котел не лише опалюватиме будинок або квартиру, але і нагріватиме воду. Це дуже зручно. Вибір газових котлів здатний задовольнити потреби кожного.

Багато віків опісля була винайдена водяна система опалювання, потім і повітряна. Перша повітряна система опалювання з припливом зовнішнього повітря була встановлена в клініці в місті Майнц (Німеччина) професором Молитор в 1792 році. Поверхнею такого нагріву служила фарфорова труба, яка була викладена всередині печі. По трубі проходило повітря, нагрівався і по каналах йшов в опалювані приміщення. А вже в 1821 році професор Майснера вже випустив книгу, де детально виклав способи розрахунку повітряних систем опалювання.

Багатьох цікавить також питання про ціни на котли. Тут кожен вибирає залежно від платоспроможності. Як правило, чим вище ціна, тим котел економніший, у нього більше тепловіддача. І це не означає, що треба вибирати найдорожчий. Вибирайте той, який вам сподобався за ціною і технічними характеристиками.